Стаття “Criminal investigations following large-scale tax audits” опублікована на міжнародному порталі ILO

12 липня 2013

28 червня 2013 року міжнародний юридичний портал International Law Office (ILO) опублікував статтю “Criminal investigations following large-scale tax audits”, авторами  якої стали адвокати АО “КМ Партнери” Олександр Мінін та Катерина Гупало. Опублікована стаття стала другою з циклу оглядових статей у категорії Сorporate Tax: Ukraineпідготовленою адвокатами АО “КМ Партнери” для порталу ILO.

У статті проаналізовані актуальні питання наслідків податкових перевірок великих платників податків у світлі набрання чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом України. Зокрема, автори налогошують на тому, що на практиці будь-яке значне нарахування податкових зобов’язань може закінчитися відкриттям кримінального провадження проти посадових осіб платника податків. Відповідно у статті описані основні стадії кримінального провадження за новим кримінальним процесуальним законодавством, а також розкрито питання кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків за статтею 212 Кримінального кодексу України із урахуванням положень Податкового кодексу України.

Також у статті розглянуто питання кримінальної відповідальності юридичних осіб, що у зв’язку із нещодавніми законодавчими змінами вступає в силу з вересня 2014 року.

З текстом статті можна ознайомитися за посиланням:

icon_filetype_PDF-1 Завантажити pdf-файл статті англійською мовою (167 Kb)