Роз’яснення податкової щодо зміни Методичних рекомендацій в частині відкриття кримінальних проваджень за статтею 212 Кримінального Кодексу України

8 жовтня 2014

В продовження теми щодо зміни моменту ініціювання кримінального провадження за наслідками податкових перевірок повідомляємо, що 4 вересня 2014 року Головне управління Міндоходів в м. Києві видало роз’яснення стосовно зміни Методичних рекомендацій щодо порядку організації, проведення та реалізації матеріалів перевірок платників податків. Детальніше про нові Методичні рекомендації ми писали в оглядовому листі від 26 вересня 2014 року (перейти до оглядового листа). Відповідно до роз’яснення:

«Головне управління Міндоходів у м. Києві звертає увагу, що основним нововведенням цих Методичних рекомендацій є зміна порядку передачі слідчим підрозділам фінансових розслідувань матеріалів перевірок для прийняття рішень про початок досудового розслідування (ст. 214 КПК України).

А саме, матеріали перевірок передаються протягом 10 робочих днів з дня прийняття податкового повідомлення-рішення (або відповідних вимог та рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені – при проведенні перевірок єдиного внеску).

Однак, у разі проведення адміністративного оскарження прийнятих рішень, зазначена документація передається протягом 10 робочих днів з дня завершення процедури такого оскарження.

Слід зазначити, що водночас зазначені норми не стосуються процедури судового оскарження, а дата завершення адміноскарження визначається відповідно до ст. 56 Податкового кодексу України.

Нагадуємо, що у попередній редакції Методичних рекомендацій, яка діяла до 31 липня поточного року, матеріали перевірок слідчим підрозділам фінрозслідувань передавалися незалежно від оскарження платником в адміністративному чи досудовому порядку зменшених до відшкодування сум податку на додану вартість або нарахованих податкових зобов’язань.

Викладені новації дозволять зменшити кількість порушених досудових розслідувань у разі скасування прийнятих податкових повідомлень-рішень, що сприятиме налагодженню діалогу між владою і бізнесом, забезпечить прозоре ведення податкових перевірок та зменшить рівень корупції в податкових органах».

icon_filetype_PDF-1 Завантажити pdf-файл документа українською мовою (136 Kb)

З повагою,

АО «КМ Партнери»

© ТОВ «ВТС Консалтинг», 2014